Баркас
0
X
X
Категории
X

Категории

Реєстрація надувного човна та човнового двигуна в ГІМС

Автор: Владимир Дата: 22/07/2022 Переглядів: 1856
Реєстрація надувного човна та човнового двигуна в ГІМС

Положення України щодо надувних човнів з мотором.

З 2020 року було спрощено систему реєстрації надувних човнів з мотором у ГІМС України. Згідно з новим положенням, тепер постановці на облік підлягають:

  • Усі човни для яких перевищують 4 метри підлягають постановці на облік у Державній інспекції з питань маломірних судів України.
  • Якщо човен має потужність понад 10 кВт ( 15 кінських сил), плавальний засіб необхідно реєструвати незалежно від розмірів судна.

Малі судна з потужністю двигуна до 15 л. або його відсутністю реєструються за бажанням самого власника надувного човна пвх. Для збільшення заявок на реєстрацію плавальних засобів процедуру реєстрації плавального засобу у державних органах України було значно спрощено. Чи так це? Давайте розберемося разом.

Документи, необхідні для реєстрації човна пвх у ДІМЗ України.

Усі човни ПВХ потрібно зареєструвати, якщо його довжина більше 4 м або Ви хочете зробити цю процедуру в обов'язковому порядку. Перед реєстрацією малого судна до СК для некомерційної діяльності потрібні такі документи:

  • паспорт на човен, що містить інформацію про марку судна та ідентифікаційний номер;
  • дані категорії, товарної лінійки та дати виробництва;
  • параметри човнового двигуна (к.с., об'єм двигуна, тактність);
  • країна виробник двигуна для човна.

Якщо країна-виробник надувного човна ПВХ не є Україною, то до цього переліку документів слід додати вантажну митну декларацію та довідку про зняття обліку з країни експортера (для човнів, які раніше були в експлуатації).

Важливо також і те, що мотор або кілька моторів підлягають окремій реєстрації. Варто враховувати, що список документів для реєстрації двигуна може змінюватися по країні виробника. Але пропонуємо подивитися загальний список - товарний документ, що підтверджує купівлю-продаж човнового мотора, держ. реєстрація продавця (дилера) та відомості про сплату ПДВ мита.

Положення обласної адміністрації та Державної прикордонної служби щодо руху плавальних засобів водоймами у воєнний час.

Як відомо, з 24 лютого 2022 р. в Україні введено військовий стан у зв'язку з агресією Російської Федерації щодо територіальної цілісності незалежної нашої держави. У зв'язку з цим військова адміністрація запровадила повну заборону на пересування всіх надувних човнів пвх та невеликих катерів (маломірних плавальних засобів) на період усіх військових дій. Про це повідомили на своїй сторінці фейсбуку, 7 червня 2022 року. Положення стосується наступних областей та водних просторів:

  • Заборона пересування плавальних засобів у водних басейнах Чорного моря, Дністровському і Будательском лиманах, Дніпровських водосховищах.
  • В Одеській області затверджено Інструкцію про порядок реєстрації та вихід суден до територіальних водних просторів України.

Окрім виходу надувних човнів на відкритий водний простір, заборона торкнулася обмежень відпочинку українців на узбережжях водойм: пляжі, громадські місця водного відпочинку, узбережжя. Наш інтернет магазин bakas.com.ua звертається з проханням до наших клієнтів – не нехтувати нормами, встановленими військовою адміністрацією. Все буде Україна, бережіть себе та своїх близьких.